PZP online porovnanie

PZP onlineKaždý majiteľ akéhokoľvek vozidla si musí splniť nielen povinnosť o pravidelnej technickej a emisnej kontrole, ale pravidelne musí aktualizovať aj iný typ zabezpečenia svojho dopravného prostriedku. Aby sa však nezdržoval tak, ako to býva v prípade vyššie zmienených kontrol, pre každého je k dispozícii online PZP, ktoré vám ušetrí hromadu času, ale hlavne peňazí. Tú najlepšiu a najvýhodnejšiu cenu viete získať len vďaka kalkulačke Insuro na výpočet a porovnanie rôznych ponúk. Odteraz už nemusíte strácať čas. Radšej ho obetujte do oddychu alebo do niečoho, čo vám bude príjemné. Navštevovať poisťovne nie je nutné, stačí si spraviť medzinárodné poistenie zodpovednosti za škodu online. Práve možnosť uzatvoriť online PZP vám umožní využiť váš voľný čas na maximum.

Prečo sa zaraďuje povinné zmluvné poistenie medzi základné povinnosti?

Tento druh zabezpečenia je veľmi dôležitý, pretože ochraňuje ako vás, tak aj druhú stranu v prípade jej poškodenia. Oficiálna definícia znie, že ide o poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Podstatným je ale zmieniť, že PZP nekryje tie škody, ktoré spôsobíte sebe, ale tie, ktoré spôsobíte iným vozidlám. Poistné krytie je stanovené štátom a žiadna poisťovňa ho nemôže znížiť, iba ak zvýšiť. V súčasnosti to je do 1 milióna na škodách spôsobených na majetku a do 5 miliónov eur pri škodách na zdraví. O online PZP môžete zistiť viac, kde vám pomôže nájsť tú najlepšiu a najvýhodnejšiu cenovú ponuku pre vás veľmi rýchlo. Prípadne si výpočitajte, koľko je cena za prepis auta.

Uzatvorenie cez PZP online porovnanie je najrýchlejšie vďaka kalkulačke

Ak nemáte času na zvýš, toto riešenie uzatvorenia poistnej zmluvy je to najrýchlejšie, najpohodlnejšie a najlepšie vôbec. Ušetriť ním dokážete nielen hodiny času, ale v niektorých prípadoch aj niekoľko dní času. Namiesto hľadania rôznych ponúk zvlášť, si ich všetky môžete zistiť na jednom mieste. Práve porovnanie povinného zmluvného poistenia online cez kalkulačku je úplne zadarmo, takže jej pomoc padne vhod úplne každému.

Výsledky vašich dostupných možností vám zobrazí do niekoľkých sekúnd po odoslaní formulára, do ktorého ste predtým zadali technické parametre vozidla. Vypisovanie vám nezaberie ani 15 minút času. Po zobrazení výsledkov môžete o niektoré PZP online porovnanie požiadať. Jedným klikom naňho sa vám sprístupní ďalší formulár, do ktorého je tento krát potrebné zadať osobné údaje na formuláciu zmluvy. Po absolvovaní tohto kroku skoro vám poisťovňa skoro okamžite zašle na vami uvedený mail niekoľko dokumentov. Uvidíte podmienky a zmluvu, údaje na zaplatenie faktúry, ale aj dočasnú zelenú kartu, ktorú si je potrebné vytlačiť a nosiť vo vozidle pre prípad cestnej kontroly. Faktúru sa pokúste zaplatiť skôr ako uplynie platnosť dočasnej karty. Originál zelenej karty vám poisťovňa doručí až keď zaeviduje platbu poistného.

Tá najlepšia cena vďaka porovnaniu PZP online

Cena za poistenieOnline PZP je výhodné dokonca aj pre tých, ktorí nielenže nemajú času na zvýš, ale nemajú ani peniaze na vyhadzovanie. Vďaka porovnaniu kalkulačky môžete na ročnom poistnom ušetriť aj niekoľko stoviek eur. A to nie je skutočne málo. Neraz siahame po prvej ponuke, ktorú nám poisťovňa ponúkne, pričom už ďalej kvôli nedostatku času nepátrame. To je ale chyba, i keď sa nikomu nedá vyčítať pracovná a časová vyťaženosť.

Vďaka kalkulačke na porovnanie PZP online si môžete vaše najlepšie a najlacnejšie ponuky zistiť za počkaním. Okrem toho vám budú zarátané všetky možné zľavy, o ktorých vás oboznamuje možno len máloktorá poisťovňa. Podstatným ale bude zadať správne parametre poisťovaného vozidla, aby boli ponuky čo najpresnejšie. Rozdiely teda nájdete aj medzi ponukou kamennej pobočky a internetovej pobočky. Je to aj preto, že samotní poisťovatelia vám pri uzatváraní povinného zmluvného poistenia poskytnú aj iné zľavy. Pri niektorých je to len za samotný fakt poisťovania cez internet okolo 10% zľavy z ceny poistného. Aj to môže urobiť rozdiel.

Online PZP na všetky druhy vozidiel

Pri niektorých internetových porovnávacích nástrojoch PZP online môže byť ponuka prieskumu obmedzená len na osobné autá. Na vyššie označenej stránke si ale môžete vykonať porovnanie a uzatvoriť povinné zmluvné poistenie skoro na všetky typy vozidiel. Ako:

  • osobné a nákladné autá,
  • tak aj poľnohospodárske a pracovné vozidlá,
  • autobusy,
  • motocykle,
  • prívesné či návesné vozidlá atď.

Dôležitým je vedieť, že sa poisťujú tie prostriedky, ktoré by svojou činnosťou mohli spôsobiť väčšie či menšie poškodenia. Väčšinou ide o prostriedky s nutnosťou platného technického preukazu.

Bez platnej zelenej karty si zaplatíte viacej ako za poistenie

Aby vám nenapadlo riskovať jazdu bez platného PZP, odporúčame vám si ho uzatvoriť aspoň narýchlo online. Veď potrebnú zelenú kartu dostanete skoro za počkaním, len si ju musíte vytlačiť. Bez platných dokladov vám hrozia vysoké pokuty nielen u nás, ale aj v zahraničí, a to aj dodatočne. Cestná kontrola vám môže na mieste uložiť pokutu nielen za neplatné doklady, ale aj za neprítomné doklady a to až vo výške niekoľkých stoviek eur. Dodatočne vás môžu pokutovať aj niekoľko rokov po tomto incidente a to aj v tisícových hodnotách.

Neuzatvorenie tejto poistnej zmluvy PZP online oľutujete aj pri jazde v zahraničí, kedy vám namieste môžu uložiť niekoľkotisícovú pokutu. V niektorých štátoch zákony povoľujú zhabanie takéhoto prostriedku. Takže rozhodne sa vám oplatí ročne zaplatiť niekoľko desiatok, maximálne stoviek eur, ako potom platiť na pokutách, ktoré presahujú niekoľkonásobok poistnej sumy.

Okrem toho, ak by ste bez platného povinného zmluvného poistenia spôsobili niekomu škody, všetko hradíte vy a v tej chvíli vám nepomôže ani v tej chvíli narýchlo uzatvorená online zmluva. To, že škody môžu rýchlo dosiahnuť aj miliónové hodnoty, sme si už povedali vyššie. Mimo toho ale budete musieť zaplatiť pekne mastnú pokutu a hrozí vám aj odňatie slobody.

Tak už jazdy načierno neriskujte a ak viete, že sa vám končí platnosť PZP, no vy chcete niečo výhodnejšie, online to pomocou bezplatnej a nezáväznej kalkulačky určite nájdete.

Info: https://www.investopedia.com/ask/answers/051915/how-does-insurance-sector-work.asp

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.