Dbajte o svoje zdravie aj v mladosti

Celodenné nevoľnosti, bolesti hlavy, únava aj po zobudení, tráviace ťažkosti a iné problémy, môžu mať niečo spoločné. Ich spojným bodom môže byť, že vám chcú naznačiť zamorenie chlapec chytajuci sa za hlavuvášho tela toxínmi resp. škodlivými látkami. Tie sa mohli vo vašom tele zachytiť zo stravy, nápojov, ale aj z vonkajších vplyvov. Napr. dýchaním smogu (výparov z áut), dýchaním továrenských a stavebných výparov, ale napr. aj výparov z varenia. Ku škodlivým vplyvom, ktoré len usádzanie toxínov podporujú, patrí aj nedostatok pohybu, požívanie alkoholu či fajčenie. Ako sa dá týchto „usadenín“ vo vnútri vášho tela zbaviť?

Obnova zdravia si žiada niekoľko týždňov

Ak ste si mysleli, že sa dá vaše telo vyčistiť za jeden alebo dva dni, tak ste sa mýlili. Je potrebné sa pripraviť aspoň na dva týždne pevného režimu, aby sa vaše telo dokonale prečistilo a by mohlo v triedení toxínov pokračovať a neusadzovať ich. Možno viete, že naše telo má schopnosť samočistenia, no v súčasnej dobe sme vystavení toľkým škodlivinám, ktoré telo nestíha samo triediť a vylučovať. Prečo by sme mu teda aspoň dva týždne v roku nepomohli?

Detoxikácia je prísny program, počas ktorého je potrebné obmedziť a úplne vylúčiť množstvo našich obľúbených poživín. Určite sa je nutné vzdať prijímaniu sladkých, príliš slaných, mastných a vyprážaných jedál. Takisto fast foodov a sladkých bublinkových vôd. Telo zamoruje aj fajčenie a alkohol, preto je s nimi nutné prestať, ak nie navždy, tak aspoň na túto dobu. Aj keď by potom detoxikácia až taký význam nemala, keď opäť nabehnete na nezdravý spôsob života.

Pre naše zdravie sú naopak prospešné prírodné vitamíny a vlákniny obsiahnuté v ovocí a zelenine. Nemožno zabudnúť ani na dostatočný prísun čistej vody, ktorá škodliviny odvádza z tela močovou rúrou. Na druhej strane to s jej pitím ani nemožno preháňať, pretože hrozí poškodenie obličiek. Ak v detoxikácii zotrváte a nič nepodceníte, výsledok vás určite prekvapí. Zdravie, energia a krása sa vám môže prinavrátiť tak, ako ste si ani nemysleli.

Poctivá očista tela sa na vás prejaví jednoznačne. Budete mať viac energie, budete menej unavení, menej bledí, naberiete zdravú farbu pokožky, ktorá bude nielen na pohľad, ale aj na dotyk jemnejšia. Zmiznúť môžu problémy s akné, čiernymi bodkami a vyrážkami. Okrem iného sa vám upraví trávenie, hmotnosť, vysoký tlak, ale aj niektoré bolesti. Čo je najlepšie, vďaka detoxikácii môžete úplne prestať fajčiť. V odbúravaní toxínov von z tela, vám môžu pomôcť aj tabletky na detoxikáciu.

Nikdy nie je neskoro zmeniť svoju váhu

Trpíte už dlhšie nadváhou? Možno sa už necítite práve najmladším a už ani nemáte toľko energie, ktorá by vás v chudnutí motivovala? Vaše zdravie sa však môže kaziť práve vďaka hmotnostnej záťaži, ktorou svoje telo zaťažujete. Nejde len o bolesť chrbta, krížov a kĺbov, ale zaťažujete tým aj trávenie, metabolizmus, srdce, cievny systém, čím si môžete zapríčiniť vysoký tlak. Tým, že sú vaše čistiace orgány obrastené tukom sa ich čistiaca činnosť znemožňuje a to práve môže zapríčiniť všetky problémy, ktoré máte. Preto je detoxikácia výborným spúšťačom chudnutia pre každého, kto túži schudnúť aspoň pár kíl. Vďaka tejto prísnej očiste môžete byť na jej konci ľahší aj o niekoľko kíl. Pokiaľ sa v znižovaní hmotnosti rozhodnete pokračovať, môžete si dopomôcť aj rôznymi prípravkami napr. tabletkami na chudnutie. Tie stimulujú spaľovanie tukov a zabraňujú usádzaniu ďalších vo vašom tele. Uvidíte, že schudnutím sa vám vaše zdravie napraví, či ste starý, či mladý.

Vyriešiť sa môže aj váš vysoký tlak a bolesti

Už vyššie sme uviedli, že pomocou detoxikačnej kúry sa môžete zbaviť aj iných problémov, v rámci nich napríklad aj vysokého tlaku. Sme vystaveníkopec zeleniny na pracovnom stole nielen škodlivinám, ale aj stresujúcim situáciám. Ak je telo čisté, vie aj situácie vstrebávať lepšie a možno aj s prehľadom. V riešení zvýšeného tlaku vám ale môžu pomôcť aj niektoré lieky či už v tabletkách alebo kvapkách. Tie priaznivo pôsobia na problém a príznaky s ním spojené do niekoľkých minút, ak nie sekúnd. Ak sa vám ale vaša situácia nepozdáva, určite navštívte svojho doktora.

Zanesený organizmus ale môže mať za následok aj to, že pociťujete bolesť v rôznych častiach tela, napr. na chrbte či v krížoch. Len málokto si to spojí s týmto dôvodom, no pravdou je, že môže byť skutočnou príčinou. Uľaviť od bolesti vám ale môžu aj gél, masť, krém alebo tabletky. Najrýchlejšie však na boľavé miesto zaberá gél, masť a krém.

Idú fajčenie a očista tela spolu?

Radi by sme povedali, že áno, ale nie. Tým, že pri detoxikácii budete stále fajčiť, do tela si stále prinášate viac škodlivín, ktoré sa budú usádzať niekoľkonásobne. No nie v črevách, ale v celom krvnom systéme, v pečeni a na pľúcach. Preto je nielen pre vaše zdravie, ale aj pre vašu rodinu dôležité, aby ste prijali rozhodnutie prestať fajčiť. Vieme, že to nie je ľahké, ale zmeniť sa tým môže úplne všetko a to nielen pre vás, ale aj pre vašich blízkych.

Možno ste už niekedy chceli prestať fajčiť, no väčšinou to skončilo fiaskom. Na trhu sú však možnosti ako náplasti, tabletky či kvapky, ktoré vám vedia potlačiť potrebu po cigarete resp. po nikotíne. Ak sa budete stále niečím zamestnávať, napr. čítaním, športovaním alebo inými aktivitami, pomocou týchto podporných látok prestanete fajčiť pomerne rýchlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.